Președintele PNL al Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, a cerut Autorității Teritoriale de Ordine Publică să solicite poliției să verifice dacă într-adevăr se face contrabandă cu combustibil contrafăcut în zona punctelor de trecere a frontierei de la Siret și Vicovu de Sus: ”Vin de dincolo mașini noaptea pe ulițe în sate și vînd combustibil la prețuri mult mai mici, dar de calitate proastă”.
Obraz gros mai au contrabandiștii ăștia. Păi, așa se mulțumește pentru sprijinul acordat de România Ucrainei? Să aducă și ei combustibil de calitate și problema e închisă. În obrăznicia lor au crezut că le merge ca și în cazul ”trompetelor” de țigări pe care le trafichează?
ȚiGară pentru doi






