Directorul Muzeului Național al Bucovinei, Emil Ursu, intervievat de Cătălina Biholar

Directorul Muzeului Național al Bucovinei, Emil Ursu, intervievat de Cătălina Biholar, de la Intermedia TV (cameramanul este Modest Dîrja): ”Vreau să vă spun că ediția din acest an a evenimentului <Lume, lume, hai la tîrg!> a fost un real succes, iar acest lucru a fost posibil datorită talentului și muncii depuse de mine și de colegii mei. Vă rog să nu-mi cereți să fiu Modest, pentru că este suficient să fie unul dintre noi”.