Amintiri neplăcute din copilărie

Liderul Organizaţiei Municipale Suceava a PDL, deputatul Ioan Balan, susţine că Suceava nu simte că premierul PSD, Victor Ponta, a copilărit în judeţul nostru: „Degeaba a copilărit premierul Victor Ponta la Suceava dacă lucrul acesta nu i-a creat nici o afinitate pentru această zonă (…) Dacă avea o umbră de recunoştinţă pentru această zonă, Victor Ponta putea veni pe şantierele de la şoseaua de centură, aeroport, pîrtia de la Cîmpulung Moldovenesc sau DN 18 măcar la fel de des cum a făcut-o preşedintele Traian Băsescu cu reconstrucţia podului de la Dorneşti”. Domnul Balan ar trebui să lase comentariile astea şi-ar face bine să se apuce de făcut nişte săpături. Mai exact, ar trebui să-l caute pe băiatul care l-a bătut pe Victor în copilărie, pentru că acesta sigur are nişte amintiri neplăcute din acea perioadă, din moment ce nu-i este dragă Suceava.

Fiind băiat bătăi cutreieram