Primăria, la joacă în curtea PNL

Primarul PNL al Sucevei, Ion Lungu, este convins că la alegerile de anul viitor pentru funcția de primar al municipiului reședință de județ cîștig de cauză va avea tot PNL-ul: „Pentru mine un lucru e clar: Primăria Municipiului Suceava va rămîne tot în curtea PNL”. Mai rămîne de văzut cine va apărea în geam ca să cheme PNL-ul în casă de la joacă, pentru că-i tîrziu și a doua zi trebuie să fie fresh fiindcă are teză la matematică.

Programul ”Prima (în) casă”