Încă o deschidere a spitalului

Noul spital din Fălticeni se va deschide din nou. Cică de asta dată pe bune. Numai că nu va fi o deschidere obișnuită, adică deodată, ci va fi o deschidere în trepte. Primarul Cătălin Coman spune că recepția va începe pe 6 mai, iar ”1 iunie ar fi un termen realist de a deschide spitalul”.

Domnul Coman nu a ales întîmplător ziua de 1 iunie, pentru că numai copiii mai cred în promisiunile sale. Vremea este întîrziată anul acesta, cum spunem noi, specialiștii în agricultură, atunci cînd primăvara este rece. Fiind vremea întîrziată, ca să nu mai vorbim despre lucrările întîrziate de la noul spital, e posibil ca, la Fălticeni, 1 aprilie să pice pe 1 iunie.

Secția de Oftică Medicală