Primarul Ion Lungu verificînd una din cele 10 biciclete pe care municipalitatea le-a achiziţionat cu fonduri elveţiene pentru Poliţia Locală: „Frumoase, trainice şi bune bicicletele astea. Partea proastă e că nu mai au nevoie de boi, iar eu nu am ce să le iau de la bicicletă poliţiştilor care nu-şi fac treaba”.






