Nemulţumiţi că salariile nu le-au fost majorate tocmai din 2010, angajaţii Agenţiei Judeţene pentru Ocuparea Forţei de Muncă au întrerupt lucrul pentru o oră şi jumătate şi au protestat în faţa instituţiei. Protestul nu a ţinut mai mult pentru că exista pericolul să apară şomerii pe la AJOFM pentru a refuza cel de-al „n”-lea loc de muncă şi ar fi strigat la ei: „La muncă, nu la întins mîna!”.
Sînt şomer pe camion





