Ca primar independent, Ion Lungu nu a avut încotro şi a trebuit să înghită podul pe care consilierii PNL i l-au băgat pe gît. Acum, în calitatea sa de candidat PNL pentru funcţia de primar al Sucevei, Ion Lungu declară referitor la podul pe care aleşii liberali vor să-l construiască peste rîul Suceava: „Vom face un studiu de oportunitate, după care vom face un studiu nou privind indicatorii tehnico-economici, un studiu de fezabilitate, după care, în măsura în care vor exista aprobările, să găsim sursa de finanţare, după care să facem licitaţie şi să găsim soluţii pentru această investiţie”. Aşa stînd lucrurile, noi sîntem siguri că podul va fi dat în folosinţă într-o zi de sărbătoare, mai exact de Sf. Aşteaptă.
Indicatorii tehnico-comici





