Fidel sînt, Fidel îmi zice

Ioan Balan„Vă spun cinstit că eu am hotărît să-mi retrag candidatura şi să mă retrag de la şefia organizaţiei. (…) Rămîn ceea ce am fost din totdeauna, un membru fidel al partidului la construcţia căruia şi eu am pus umărul”.

Declaraţie făcută de deputatul PNL Ioan Balan, după ce a fost anunţată candidatura lui Ion Lungu la Primăria Suceava, din partea PNL.