Umblînd prin judeţ în campania electorală, şeful ALDE Suceava, deputatul Alexandru Băişanu, a aflat cu surprinderea orăşeanului că primesc subvenţii doar cei care au de la zece vite în sus. Domnul Băişanu a spus că va face astfel încît să beneficieze de subvenţie toţi cei care cresc de la cinci vite în sus.Dacă mai ţine mult campania electorală, deputatul ALDE va promite bani şi pentru cei care au cel puţin o vită, dar şi pentru cetăţenii care mănîncă măcar o dată pe săptămînă carne de vită.
Darea şi luarea de vită





