„Am câștigat Primăria și în două tururi și într-un singur tur. Corect, pe democrație, este cu două tururi. Am câștigat primul mandat cu 55 la sută în turul al doilea, în al doilea mandat cu 73 la sută din primul tur, după care mandatul al treilea cu 45 la sută, mandatul al patrulea cu 43 la sută”.
Primarul PNL al Sucevei, Ion Lungu, este pentru reintroducerea regulii ca primarii să fie aleşi în două tururi de scrutin.






