16 decembrie este ziua în care la Ministerul Fondurilor Europene va fi semnat proiectul privind extinderea și modernizarea sistemelor de apă potabilă și canalizare în județul nostru, un proiect în valoare de 234 de milioane de euro de care, teoretic, vor beneficia aproximativ 220.000 de suceveni.
Preşedintele PNL al Consiliului Judeţean Suceava, Gheorghe Flutur, a spus despre acest proiect că reprezintă „un pas uriaș spre confort și civilizație”.
Dar pe cetăţeni i-a întrebat cineva dacă vor să facă pasul către civilizaţie sau vor prefera să facă în continuare cîţiva paşi pînă la fîntînă şi şi alţi cîţiva pînă la toaleta din fundul curţii?
Gruparea separatistă toalETA





