Preşedintele Organizaţiei Municipale Suceava a PSD, Dan Ioan Cuşnir, spune că „dacă va apărea cineva care va ști ce să facă cu această organizație și va fi dorit în fruntea acestei organizații cu mare plăcere voi face un pas în lateral, dar cînd va fi cineva care știe și demonstrează că știe ce să facă cu această organizație”.
Domnul Cuşnir a declarat că, deocamdată, nu a primit nici un semnal din partea colegilor că l-ar vrea plecat din scaunul de şef.
Ei, dar dacă vor veni colegii şi vă vor îmbia să candidaţi la preşedinţie, la preşedinţia Consiliului Judeţean Suceava, să ştiţi că acela este semnalul, domnule Cuşnir.
Cetatea de Scaun la cap





