Arama de pe faţa liderului liberal

După ce preşedintelui PNL, Ludovic Orban, i-a căşunat pe IT-işti, promiţînd să elimine scutirea impozitului pe venit, preşedintele PSD Suceava, senatorul Ioan Stan, a declarat că acesta şi-a dat arama pe faţă.

Nu ştim ce i-a venit domnului Orban să se dea la IT-işti, mai ales că mulţi dintre lucrătorii din această industrie ţin cu PNL, şi nu cu PSD. Aşa vrea liderul liberal să se răzbune pe PSD? Atunci e clar că răzbunarea e arama prostului. 

Impozitul pe venit şi plecat