Domn, domn să-nălţăm

Generalul Ion Burlui, privindu-i cu admiraţie pe colegii săi de la ISU, care au venit să-i colinde pe membrii Colegiului Prefectural, în cadrul unei şedinţe prezidate de prefecta Mirela Adomnicăi: „Domnul comandant, noi chiar am încercat, dar nu iese. « Domn, domn să-nălţăm » merge, dar « Doamnă, doamnă să-nălţăm » sună complet aiurea”.