Din cauza natalităţii scăzute, dar şi a plecării sucevenilor la muncă în străinătate, 58 de unităţi de învăţămînt din judeţul nostru au fost închise în ultimii cinci ani, iar în anul şcolar 2017-2018 alte şase unităţi de învăţămînt au fost propuse spre desfiinţare. Aşteptăm PSD-ul să iasă în stradă şi să strige împotriva regimului Băsescu-Boc-Flutur, care, iată, continuă să închidă şcoli chiar şi atunci cînd nu se mai află la putere.
Creta Garbo





