Nouă ne-a ieşit

Consilierul judeţean PSD Dan Ioan Cuşnir, criticul numărul 1 al primarului PNL al Sucevei, Ion Lungu, a militat pentru ca municipiului reşedinţă de judeţ să-i fie alocaţi mai mulţi bani din cotele defalcate de TVA şi din impozitul pe venit. Dan Cuşnir a cerut acest lucru, după ce a văzut că pixul preşedintelui PNL al Consiliului Judeţean, Gheorghe Flutur, a scris în dreptul Sucevei doar 900.000 de lei. Consilierul pesedist a spus în plenul şedinţei de săptămîna trecută că fără bani, Suceava nu va putea părăsi zona de subdezvoltarea în care se află. Dan Ioan Cuşnir a mimat interesul profund pentru localitatea în care trăieşte din trei motive. 1. Domnul Cuşnir este preşedinte al Organizaţiei Municipale Suceava a PSD, iar cetăţenii din municipiu trebuiau să vadă cît de preocupat este acest partid de binele urbei. 2. Domnul Cuşnir a vrut să sublinieze, încă o dată, că Suceava este un oraş vai de mama lui. 3. Domnul Cuşnir a vrut să sugereze că între preşedintele Organizaţiei Judeţene Suceava a PNL, Gheorghe Flutur, şi preşedintele Organizaţiei Municipale Suceava a PNL, Ion Lungu, lucrurile nu ar sta chiar foarte bine. Nu ştim dacă domnului Cuşnir i-a ieşit, dar nouă ne-a ieşit de încă un articol pentru gazetă.  

Urbe et orbi