Vis devenit realitate

Victoria PSD-ALDE la alegerile generale i-a adus lui Constantin Boliacu gîndul de schimbare, aşa că acesta a demisionat din funcţia de director financiar-contabil al Spitalului Judeţean Suceava şi s-a făcut funcţionar public la Primăria Siret. După care a trecut la Casa de Pensii Suceava şi s-a înscris de două ori la concursul pentru ocuparea funcţiei de şef al instituţiei. O dată nu s-a prezentat la examen, iar a doua oară a picat la proba scrisă. Însă, visul domnului Boliacu a devenit realitate, după ce statul paraleu s-a zbătut ca un leu-paraleu pentru ca dumnealui să ajungă în funcţia pe care ALDE a stabilit că o merită. 

Programul „Prima casă de pensii”