Valentin Popa a revenit pe postul de rector al Universităţii „Ştefan cel Mare” pe 8 octombrie, după ce şi-a dat demisia din funcţia de ministru, acesta declarînd că a rămas în relaţii bune cu colegii din Ministerul Educaţiei.
Mai important acum pentru domnul Popa e să fi rămas în relaţii bune cu colegii din USV.
Un rector grăbit





