PMP Suceava îi invită pe cetăţeni să semneze protestul împotriva Guvernului Ponta, care vrea să supraaccizeze combustibilii. Pemepiştii le cer sucevenilor să semneze petiţia „Ponta te arde cu pompa!”. În paralel, cei care sînt nemulţumiţi că PMP-ul nu este decît un partid pe care Traian Băsescu l-a creat pentru propriile interese vor semna petiţia „Băse te duce cu vorba”.
Asta-i pompa ce-am pohtit!





