Tot postul spre bine

Dan Ioan Cuşnir, şeful Organizaţiei Municipale Suceava a PSD, a subliniat că Guvernul PSD a alocat fonduri consistente localităţilor sucevene, inclusiv celor conduse de primarii PNL, şi a reamintit cum era pe vremea cînd social-democraţii nu erau la guvernare: „Cînd erau Gheorghe Flutur şi PNL la putere, tot ce auzeau primarii PSD era <post şi rugăciune>”.
Şi nu vă e bine acum, domnule Cuşnir? Aţi postit şi v-aţi rugat, iar PNL a pierdut alegerile şi dumneavoastră aţi ajuns la putere.

Please Mr. PostMan