Ţara mîrlanilor

Aflat la Suceava cu prilejul deschiderii Congresului Naţional al Învăţătorilor, ministrul PSD al Educaţiei, Remus Pricopie, a spus că i-a trecut prin minte ideea conform căreia învăţămîntul obligatoriu ar trebui să înceapă de la vîrsta de 3 ani. Dacă ideea domnului Pricopie va fi pusă, Doamne fereşte, în practică, atunci în România va fi şi mai multă mîrlănie decît este în prezent, pentru că nimeni nu va mai avea cei 7 ani de-acasă, ci doar 3 ani.

Mîrlănia îngroapă România!