Slujba pentru schimbarea patului

La numai o săptămînă de la inaugurarea noii secţii de boli dermato-venerice, la Spitalul Rădăuţi s-a marcat şi încheierea lucrărilor de extindere a secţiei de psihiatrie. Managerul Traian Andronachi a organizat şi de astă dată o mică petrecere, cu invitaţi din rîndul oficialităţilor locale, cu o slujbă religioasă şi cu puţină serveală. Biserica ar trebui să-şi deschidă un punct de lucru în incinta spitalului la care să detaşeze cîţiva preoţi care să lucreze în ture, pentru că nu se ştie cînd va dori domnul Andronachi să serbeze reuşita schimbării unui pat sau a unei clanţe.

PăTura mobilă