Protocol de colaborare

Primarul Rădăuţilor, Nistor Tătar, şi managerul Spitalului Rădăuţi, Traian Andronachi, au semnat un protocol de colaborare cu spitalul din Storojineţ şi s-au fotografiat la mormîntul lui Iancu Flondor: „Traian, Traiane, unde m-ai adus. Păi, dacă ei n-au fost în stare să-i salveze viaţa artizanului Unirii Bucovinei cu Ţara, ce fel de spital e ăsta?”.