În cadrul intervenţiei la un incendiu care a izbucnit într-o locuinţă din cartierul sucevean George Enescu, unul dintre pompieri a reuşit să salveze cele două pisici aflate în apartament: „Eu mi-am făcut datoria. Acum e rîndul vostru. Luaţi-le şi puneţi-le pe Facebook, ca să mănînce şi ele de pe-acolo cîte o felie de pizza, că tare flămînde mai sînt”.






