PaNou în Suceava! Panou peste geamuri

Centrul Cultural Bucovina încă nu a fost terminat, dar, deja, pe faţada clădirii a fost tuflit un ditamai panoul publicitar, care acoperă trei din cele cinci geamuri. Viceprimarul Lucian Harşovschi a declarat că aşa este proiectul şi că panoul va anunţa evenimentele care vor avea loc la Centrul Cultural. De ce panoul nu a fost direct încastrat în perete şi a fost pus peste ferestrele care au o noimă acolo din punct de vedere estetic, nu vă putem spune. În schimb vă spunem că la ce meseriaşi se ocupă de Suceava, nu ar fi fost exclus ca panoul să fie tuflit peste uşile de la parter, iar spectatorii să fie obligaţi să intre la spectacol pe geamurile de la etaj. 

Sfinţii Arhitecţi Mihail şi Gavril