Deputatul PNL de Suceava Ioan Balan l-a interpelat pe ministrul PSD al Educaţiei, Pavel Năstase, pentru a-l întreba ce are de gînd să facă, în condiţiile în care în primul semestru al acestui an elevii suceveni au adunat peste un milion de absenţe. O posibilitate ar fi aceea ca activiştii PSD să fie scoşi din sedii şi trimişi prin baruri şi prin parcuri în căutarea elevilor chiulangii. Varianta a II-a ar fi ca medicii membri PSD să motiveze absenţele, noaptea, ca hoţii.
Chiulul de aur





