La muncă, nu la aşteptat parlamentarele!

Deputatul PNL de Rădăuţi, Dumitru Mihalescul, a pus semnul egal între o guvernare liberală şi aerul pe care-l respirăm

La muncă, nu la aşteptat parlamentarele!

După ce în zona Rădăuţi, pe care o coordonează din punct de vedere politic, PNL a obţinut rezultate foarte bune, foarte bogatul deputat Dumitru Mihalescul a prins şi mai mult glas ca de obicei şi s-a năpustit cu vorba şi mai hotărît asupra PSD, după care a adăugat că „România are nevoie ca de oxigen de o guvernare PNL care să încurajeze munca, care să sprijine iniţiativa privată, care să aibă grijă de cei care nu mai pot munci şi care să ţintească sprijinul social către cei care au cu adevărat nevoie de solidaritatea noastră”.

Apropo de asta cu munca, domnule Mihalescul: aţi reuşit să-l încurajaţi suficient pe şeful dumneavoastră de partid, Ludovic Orban? Adică, aţi reuşit să-l convingeţi să-şi găsească serviciu şi să se prezinte la lucru sau l-aţi sfătuit să aştepte alegerile pentru a-l încuraja atunci să candideze de pe un loc eligibil la Parlament?

Orban la ban trage