Vatra Dornei nu se va bucura de gaz metan nici anul acesta, iar preşedintele PNL al CJ, Gheorghe Flutur, s-a declarat îngrijorat de această situaţie, pentru care învinovăţeşte Guvernul PSD-ALDE.
Deci, Guvernul lasă municipiul-staţiune fără gaz şi este criticat, dar să vedem ce va spune Gheorghe Flutur peste cîteva luni, atunci cînd primarul PNL, Ilie Boncheş, va lăsa localitatea fără căldură. Sau, mă rog, fără prea multă căldură.
Diagrama calorifer-carbon





