Ziua Armatei Române nu are culoare politică, dovadă fiind mesajele publice de felicitare transmise şi de primarul PSD al Rădăuţilor, Nistor Tătar, şi de deputatul PNL de Suceava Bogdan Gheorghiu.
Dacă în România ar fi fost monarhie şi ar mai fi trăit Regele Mihai I, să fi văzut cum pe 25 octombrie altele ar fi fost textele felicitărilor celor doi domni.
ArMata Hari





