Primarii Viorel Cucu şi Vasile Hîj, la ceremonia de învestire a lui Alexandru Moldovan în funcţia de prefect: „Vouă, ăstora de la oraş, tare vă mai place să rîdeţi de oameni. Credeţi că dacă sîntem de la Adîncata şi de la Fîntînele chiar nu ştim de ce-am venit astăzi aici? Am venit pentru că ne-a invitat domnul Flutur”.






