Mai zilele trecute, cînd a tras o ploaie zdravănă în Rădăuţi, şeful proaspăt reales al PSD şi directorul societăţii Servicii Comunale, Nistor Tătar, îmbrăcat în haine de scandal şi cu cizme de cauciuc în picioare muncea la desfundarea canalizării. Îi urăm domnului Tătar la cît mai multe ploi şi la cît mai multă zăpadă la iarnă, pentru că rădăuţenii trebuie să vadă cît de gospodar este acesta şi, în consecinţă, să-l voteze ca primar sau ca prim gospodar, cum se spune.
Tîrnăcopul scuză mijloacele





