Sofia Vicoveanca şi Cătălin Nechifor, la evenimentul de lansare de către Consiliul Judeţean a antologiei bilingve (ebraico-română) „Naţiunea poeţilor”, în care apar şi cîteva poezii semnate de cunoscuta interpretă de muzică populară: „Bravo, Cătăline! Ai stat ce-ai stat patru ani, dar ai stat cu folos. Păi, dacă nu ai fi fost tu, nu ştiu cîtă lume ar fi aflat că eu scriu poezii! Pentru asta, o să vorbesc cu primarul Lungu ca uliţa care dă în Bulevardul Sofia Vicoveanca să se cheme Cătălin Nechifor”.






