Să vină majorările!

Salariile celor 704 angajaţi ai Primăriei Suceava au fost majorate cu 12%, printr-o dispoziţie a primarului Ion Lungu. Astfel, fondul de salarii a crescut cu 1,6 milioane de lei, ajungînd la 18 milioane. Evident, pentru ca angajaţii de la stat şi la uitat pe geam să primească salariile întocmai şi la timp va trebui ca municipalitatea să majoreze şi taxele şi impozitele locale. 

Angajaţii de la stat în stat