În sfîrşit, a apărut şi prima dovadă a faptului că prefectul ALDE de Suceava, Constantin Harasim, este bărbat. Domnul Harasim a reacţionat dur la una dintre bătăile de joc la care firma botoşăneană „Victor Construct” supune acest oraş. Prefectul s-a enervat, pe bună dreptate, pentru că firma din judeţul vecin şi uneori prieten, care trebuie să modernizeze porţiunea de drum din zona Palatului Administrativ, fără să anunţe pe nimeni, a venit cu şantierul pînă la poalele clădirii: „Cînd închid intrarea B, chem poliţia şi jandarmii. Să vină cu soluţii pentru că nu se poate lăsa o singură cale de acces, prin Consiliul Judeţean, într-o clădire în care lucrează şi vin atîţia oameni. Trebuie schimbat planul de prevenire şi stingere a incendiilor, trebuie schimbat sistemul de supraveghere pentru că este o instituţie guvernamentală păzită de jandarmi, la intrarea B este rampa de acces pentru persoane cu dizabilităţi. Nici măcar nu m-au anunţat ce vor să facă. Mă tratează ca pe un butic?!”. Băi, botoşănenilor ce sînteţi?! Cum vă permiteţi voi să-l trataţi pe ditamai prefectul judeţului nostru scump şi drag ca pe un butic?! Băi, aceştia, trataţi-l ca pe un buric! Buricul pămîntului.
DizAbilităţile de comunicare





