Viceprimarul PNL al Sucevei Lucian Harşovschi este nemulţumit că la rectificativ municipiul a primit de la Executivul PSD doar 768.250 de lei, iar pentru asta îi găseşti vinovaţi pe liderii locali ai principalului partid de guvernămînt: „Cînd ai influenţă politică primeşti bani. La Suceava nu avem această influenţă. Am primit bani de biscuiţi”. Domnul Harşovschi, ca persoană fizică, ar trebui să fie mulţumit pentru că liderii PSD Suceava sînt nimeni pentru conducerea centrală a partidului, fiindcă dacă ar fi fost cineva, PSD nu ar fi pierdut cu atîta uşurinţă majoritatea în Consiliul Local în favoarea PNL, iar dumnealui nu ar mai fi ajuns viceprimar. Pe de altă parte, domnule vice, ştiţi bancul cu Ştefan cel Mare care s-a prezentat în faţa oştilor cu un pachet de biscuiţi, pe care l-a arătat şi a strigat: „Biscuiţi, oştenii mei!”? Da, da, ăla în care luptătorii i-au răspuns: „Biscuim, Măria Ta!”. Aşa că biscuiţi, domnule Harşovschi!
NapolitAna lui Manole





