Vizita care trebuia făcută mai devreme

Preşedintele PSD al CJ Suceava, Cătălin Nechifor, este adeptul modelului austriac. Cel puţin pe partea zootehnică. Ca urmare a vizitei efectuate în Austria la invitaţia Asociaţiei Fermelor de Vaci Noe, domnul Nechifor a spus că va încerca să copieze sistemul de acolo pentru a dezvolta zootehnia în regiunea de nord a ţării. În cei doi ani şi jumătate de mandat, cel care se visează dezvoltator regional nu a reuşit să facă nimic pentru sectorul zootehnic din judeţul Suceava, dar de vină este numai faptul că nu a făcut mai devreme vizita în Austria. Păcat, mare păcat.

Vaca lui Noe