Primarul Ion Lungu cu premiul pentru „Excelență în Transport Public și Mobilitate” pe care Suceava l-a primit la Gala Asociaţiilor Municipiilor din România: „Ba că-i drumul lung, ba că şoselele noastre sînt aglomerate, ba că nu le place curentul de la Suceava. Ei, acuma, că am primit premiul ăsta, de ruşine, poate că autobuzele electrice vor veni”.