„Doamna Adomnicăi a participat la Biroul Organizației Municipale. La ultima ședință a Organizației Municipale, doamna Mirela Adomnicăi nu a stat de-a dreapta mea, ci a stat în stînga mea”.
Preşedintele Organizaţiei Municipale Suceava a PSD, Dan Ioan Cuşnir, a anunţat revenirea Mirelei Adomnicăi în partidul pe care a trebuit să-l părăsească pe durata mandatului de prefect.






