Fiindcă afară era frumos, iar în Piaţa „Nada florilor” era lume multă, primarul PSD al Fălticenilor, Cătălin Coman, s-a lăsat dus de val, iar la deschiderea celei de-a XV-a ediţii a Tîrgului Mărului a spus: „Ne bucurăm că avem ce arăta, că avem cu ce ieşi în faţa oamenilor şi spunem tuturor că mărul de Fălticeni este, de la an la an, din ce în ce mai bun”.
Să ştiţi că domnul primar are dreptate, pentru că anul trecut mărul de Fălticeni avea aromă de banană, anul ăsta parca ar fi fost corcit cu ananasul, iar anul viitor, din ce am auzit noi, specialiştii fălticeneni pregătesc mărul cu gust de pizza.
Lazio Aroma





