Deputatul PSD de Fălticeni – Alexandru Rădulescu

Deputatul PSD de Fălticeni, Alexandru Rădulescu, de vorbă cu o doamnă, la Tîrgului Mărului: „Deci, vedeţi taraba aia plină cu mere, da? Atunci nu mai fiţi îngrijorată. Şi ca să vă liniştesc am să v-o spun pe a dreaptă, doamnă: « Las-o bre, că mere-aşa »”.