Primarul Cătălin Coman

Primarul Cătălin Coman între oficialii români şi lituanieni şi în faţa angajaţilor săi, la primul contact Fălticeni-Kedainiai în vederea semnării unui parteneriat de colaborare: „Mă uit la voi, dragi colegi, şi observ că sînteţi de acord cu alegerea pe care am făcut-o. Şi, da, vor exista schimburi de delegaţii, pentru ca angajaţii Primăriei Kedainiai să vadă cum, la ora 16.00, lăsaţi totul baltă şi plecaţi repede acasă, iar voi să vedeţi cum, la ora 16.00, lituanienii lasă totul baltică şi pleacă şi ei acasă”.