RMN

Primarul Nistor Tătar şi directorul Traian Andronachi la Spitalul Municipal Rădăuţi, unde a fost inaugurat un centru de imagistică dotat cu RMN: „Traiane, îţi baţi joc de mine? Adică vrei să nu mai fii director? De ce trebuie neapărat să o sar şi nu am voie să mă bag pe sub ea?”.