De trei ori trăiască!

La foarte puţin timp după ce deputata Maricela Cobuz a fost demisă din funcţia de preşedintă a Organizaţiei Municipale Suceava a PSD pentru slabă activitate, aceasta s-a urcat la tribuna Parlamentului pentru a vorbi. Nu, nu a început să se plîngă că a fost dată jos, ci a făcut un apel la doamne şi domnişoare să se apuce de politică, evident de politica social-democrată, unde-i cald şi bine: „Ca deputat şi femeie implicată în viaţa politică susţin temeinic îndemnul spre acest tip de activitate. Femeile social-democrate au fost promovate pe criteriul competenţei, li s-a acordat şansa de a evolua în partid şi de a reprezenta cu onoare PSD în funcţiile publice”. Mai lipsea ca, după modelul sovieticilor care erau executaţi pentru trădare şi care înainte de a fi ucişi strigau „Trăiască tovarăşul Stalin!”, Maricela Cobuz să strige de la tribuna Parlamentului: „Trăiască domnii Cuşnir, Stan şi Dragnea!”.

TrăDarea de seamă