Săptămîna trecută a fost rîndul angajaţilor Casei de Pensii Suceava să protesteze, nemulţumiţi şi ei, ca şi alţi bugetari, de Legea salarizării: „Colegule, hai mai bine să ne întoarcem în birou. În primul rînd e prea frig şi în al doilea rînd poate că doamna Olguţa e la tablă, la RTV sau la Antena 3, şi ne măreşte salariile. Şi dacă nu sîntem pe fază pierdem, că doamna Olguţa, femeie hotărîtă, numai o dată le măreşte”.






