De la Bilca la Viena. Şi retur

Preşedintele Organizaţiei Judeţene Suceava a PSD, senatorul Ioan Stan, a fost ales preşedinte al Comitetului Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare. Asta înseamnă că domnul Stan coordonează activitatea tuturor celor 91 de grupuri de prietenie cu grupurile parlamentare din alte ţări. Super! Pe lîngă salarii şi pensii mărite, sucevenii se vor bucura şi de o altă binefacere marca PSD. Aceştia vor vedea toată lumea, gratis, prin ochii parlamentarilor din grupurile de prietenie, pe care domnul Stan îi va aduce rînd pe rînd în judeţul nostru, pentru a povesti cum a fost în Austria, Germania, Anglia, Filipine, Argentina, Australia, Noua Zeelandă şi aşa mai departe.

ArgenTina Turner