Preşedintele PMP Suceava, Corneliu Popovici, s-a pus primul pe lista pentru Camera Deputaţilor, iar primul la Senat este fostul primar PDL al Rădăuţilor, Aurel Olărean. Domnul Popovici a declarat, din nou, că PMP Suceava, partid despre care nu există prea multe indicii că va face pragul, va obţine din prima un mandat de deputat şi unul de senator, iar la redistribuire va prinde încă un loc în Camera Deputaţilor. Cum ar veni, din totalul de zece locuri de deputat şi patru de senator pe care le are judeţul Suceava şi în condiţiile în care PNL şi PSD domină scena politică de la noi, PMP-ul va pune mîna pe trei mandate de parlamentar. Să treacă alegerile şi Sărbătorile de Iarnă şi să se liniştească un pic, după care domnul Popovici se poate apuca de stand up comedy, pentru că tare glumeţ mai este.
Stand by comedy





