Acum şase ani nu a reuşit să le ia banii norvegienilor, dar speră să pună mîna pe ei în 2018. Primarul Ion Lungu vrea să reabiliteze Curtea Domnească din centrul Sucevei, care ar costa vreo 17 milioane de euro, cu fonduri norvegiene. Poate că lucrurile s-or fi schimbat între timp, în sensul că în amintirea vremurilor de altă dată, Ion Lungu o fi sunat-o pe Elena Udrea şi o fi rugat-o să-i pună o pilă la preşedintele Norvegiei.
Costa Frica





