Noi o iubim, dar ea ne iubeşte?

Pe 28 noiembrie, de Ziua Bucovinei, va fi lansat logoul municipiului Suceava. Conform primarului Ion Lungu, acesta va fi amplasat în zona fîntînii arteziene din Centru, dar cînd va fi amenajată zona de agrement din Parcul Şipote va fi mutat acolo. Logoul „SUCEAVA” are în locul literei ”V” o inimă, ceea ce înseamnă „Suceava te iubesc”.

Întrebarea e următoarea: la ce-i facem, Suceava nu iubeşte pe noi?

Ion Longo