Managerul Spitalului Judeţean Vasile Rîmbu

Managerul Spitalului Judeţean, Vasile Rîmbu, îl lămureşte pe primarul Ion Lungu în legătură cu Spitalul de Îngrijiri Paliative „Sf. Mucenic Zenovie Doctorul”: „Am aflat că patronii au vrut să-i spună Spitalul de Îngrijiri Paleative, dar n-au putut din cauza moldovenilor de la ţară pe care i-au angajat şi care au ameninţat că ei nu fac treabă dacă nu-i zic Spitalul de Îngrijiri Paliative. Şi încă să ştiţi că au ieşit bine, fiindcă la început le-au cerut să-l boteze mai moldoveneşte: Spitalul de Îngrijiri Paliativi”.